2. Narozeniny

5. prosince 2006 v 18:40 | Ellinea |  Vše jinak-HP
ehm, další....ehm kapitola....mého, ehm....mé....povídky...;-)) Je zase moc krátká a zjišťuji, že se v psaní vůbec nelepším...takže prosím kamenovat jemně a nebo aspoň šutry lehčími než tuna prosím....=DD

2. Kapitola-Narozeniny
,,Jamesi, že tě to ještě baví mu to každý rok vyprávět. "řekla Lily s úsměvem svému manželovi. ,,Ale mami, mě to každý rok zajímá. "Namítl Harry. ,,No dobře. A teď si něco přej. " Postavili před něj velký narozeninový dort. Harry ani moc nepřemýšlel a hned sfoukl všech sedmnáct svíček. ,,Ještě pár minut. "mrkl spiklenecky na Harryho Sirius. A začalo se odpočítávat. ,,Deset, devět, osm, sedm, šest, pět, čtyři, tři, dva, jedna…" ,,Expecto Patronum. " Zaburácel Harry na celý dům a z jeho hůlky ladně vyskočil stříbrný jelen. ,,Hmmmmm. "řekl si pro sebe Sirius. Oslavenec se na všechny přítomné zazubil.
Ještě se pak dlouho oslavovalo když Sirius nadhodil: ,,Není už trochu pozdě? Jestli nepůjdu teď, tak už do té práce opravdu nevstanu. " ,,Mně už se taky chce spát. "Zívl Harry. ,,Dobře, tak to rozpouštíme. "řekl rozhodně James. Všichni se rozloučili a přemístili se pryč. ,,Tak já už půjdu spát. Dobrou mami, dobrou tati. "A odešel do postele.
Když se ráno probudil do slunečného rána teprve si uvědomil, že už je plnoletý. ,,Škoda, že to nemám komu napsat. " posteskl si Harry. A tak šel dolů na snídani.
Po snídani kvapem dopisoval domácí úkoly. I tak ten konec prázdnin utekl až překvapivě rychle. Než byste stačili říct famfrpál už si Harry musel balit věci do Bradavic.
,,Snad jsem nic nezapomněl. "seběhl dolů po schodech a kufr za ním letěl. ,,Mějte se pěkně. Mami. Tati. " a přemístil se na nástupiště. Rychle si začal shánět nějaké kupé. Úplně na konci seděli Ginny, Ron, Hermiona a Neville. Ten slavný Neville, který přežil útok pána zla. Překvapivě jeho dobrý kamarád.
,,Můžu si sednout? " ,,Jen si sedni Harry, místo tady ještě volné je. "usmála se Hermiona. Když si Harry dával kufr nahoru pohlédl na Nevillovu sovu sněžnou. Jmenovala se Hedvika. Vždycky si přál taky takovou. Pak si sedl a zapojil se do debaty o famfrpálu. Sice v kolejním mužstvu nehrál, ale od táty toho znal dost. Když se hovor stočil ke škole radši už mlčel. Nikdy nebyl nijak výjimečný a excelentní. Měl hodně rád obranu proti černé magii a bylinkářství, ale nesklízel nějaké překvapivé výsledky. Chtěl vždycky být aspoň z části jako Neville. Kolik on toho už dokázal. Každý rok udělal něco, co uchvátilo celé kouzelnické obyvatelstvo. To Harrymu ještě ani moc nevadilo. Spíš to, jaké má kamarády. Vždycky mu skoro záviděl Rona a Hermionu. A od minulého roku také Ginny. Tu okouzlující Ginny, Nevillovu dívku.
Pak se zadíval Nevillovi na jizvu a usnul.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama