6. Na ošetřovně

18. prosince 2006 v 9:37 | Ellinea |  Vše jinak-HP
Tak jsem se konečně dokopala k další kapitole...doufám, že to aspoň trochu stojí za to...malilinko delší, ale i tak...mno mně se to prostě nelíbí...ale jsem zvědavá na vaše názory ;-))

6.Kapitola-Na ošetřovně
V bezvědomí si znovu vzpomněl na sen. Nechtěl vzpomínat na jedinou chvíli, kdy si ho doopravdy vážili, kdy doopravdy měl kamarády. Nechtěl aby se tahle iluze znovu vracela do jeho života. Ale nedokázal tomu čelit. Zase viděl Hermionu a Rona, jak se s ním baví, uviděl znovu Ginny, která se na něj nádherně usmála. Rád by tomu uvěřil, ale věděl, že je to jen sen. Chtěl se probudit a to rychle. Snažil se ve snu dělat cokoli, už nechtěl nerušeně spát, chtěl být vzhůru a znovu na ten nádherný sen zapomenout. Jak těžko se ty krásné sny zapomínají. Někdy se prostě nedá zapomenout na sen, kde jste se cítili stokrát lépe než v realitě, v kruté realitě, která vám chystá nebezpečí na každém kroku. Skákal, mlátil sebou o zem. Ale snaha byla marná. Jen Ron s Hermionou a Ginny se na něj dívali jako na mentálně postiženého. Raději utekl do ložnic. Sedl si k oknu a bušil hlavou do zdi. To není pravda! Tentokrát to nemůže trvat tak dlouho! Musím se probudit! Musím, musím, musím!!!
,,Harry! No tak Harry! Probuď se konečně! "tentokrát cítil, že s ním třese někdo jiný, konečně se probíral. Oddechl by si, kdyby měl dost síly. Cítil se najednou velmi slabý, jako by několik dní nejedl. Ale vždyť já jsem taky opravdu dlouho nejedl! Harry se začal pomaloučku zvedat z postele. Když se rozhlédl po místnosti, zjistil, že je na ošetřovně. ,,Co…co se stalo? "pohlédl na toho, kdo předtím mluvil. Byla to Lenka Střelenka. Rázem byl hodně zklamaný. Věděl, kterou tvář si představoval, dokonce se mu o ní před chvílí zdálo. Ale ona by kvůli takové nule nepřišla, hlavně když má Nevilla. Vyloudil ze sebe malý úsměv a zeptal se ještě jednou:,,Tak co se stalo, že jsem na ošetřovně? "
,,Byl jsi hrozně vyhládlý a dehydrovaný a prostě si na snídani omdlel. "Střelenka se na něj usmála, bylo to pro ni velmi zábavné. ,,Je dobře že ses už probudil, ležíš tady 2 dny a pořád ne a ne nabrat pořádně síly. Prý si nejedl skoro 3 dny. "Harry se trochu podivil. Ale vlastně to dává perfektní smysl, opravdu jsem nejedl a nepil dlouho, ale 2 dny se neprobudit? To je fakt hustý. Pořádně se posadil a všiml si, že na stole má sklenici vody. Ihned se vděčně napil. V tom vtrhla na ošetřovnu madame Pomfreyová. ,,Ale, pane Pottere, konečně jste se probudil. Tady vám nesu trochu jídla. A vy slečno Láskorádová za chvíli budete muset odejít, pan Potter bude muset odpočívat. "Po těchto slovech položila Harrymu na noční stolek tác s vydatnou snídaní a odešla do své pracovny. ,,Tak…já už půjdu Harry. Uvidíme se někdy v bylinkářství. Měj se pěkně a brzo se uzdrav. "Pak odešla z ošetřovny a Harry zůstal osamocený.
Popadl kousek chleba s máslem a vděčně se do něj zakousl, pak si vzal klobásku a za chvíli tímto tempem nezůstal na tácu ani drobeček. Ještě vypil celý džbán, který byl na stolku položený a lehl si do měkkých pokrývek. Pohlédl na strop, který byl nekonečně bílý, jako skoro všechno kolem a usnul.
Když se probudil, byla už noc. Tak tmavá noc, jakou ještě nezažil. Na ošetřovně uklízel domácí skřítek. Ten si po chvíli všiml, že se Harry probudil a ostýchavě se zeptal:,,Přeje si pán něco? " Harry na něj pohlédl. Sice byl z kouzelnické rodiny, ale domácího skřítka neměli. A jediný o kterém kdy slyšel byl:,,Dobby? "Skřítek se zarazil při vyslovení tohoto jména. ,,Pán mi řekl Dobby? Ale já nejsem Dobby. Promiňte, že jsem Vás musel zklamat." ,,A jak se tedy jmenuješ? "zeptal se Harry, vzbudilo to v něm zájem. ,,Prosím, jmenuji se Tens, když dovolíte, tak já už půjdu. Pěknou noc přeji a také brzké uzdravení." A s úklonou odešel.
Harry byl trochu vyvedený z míry. Poprvé v životě uvidět domácího skřítka a dokonce s ním mluvil. Když se pořádně rozhlédl, zjistil, že vše není tak, jak by mělo být. Něco tady nehrálo. Něco bylo jinak. Ale co?
,,To bude asi mnou. "řekla nějaká osoba v rohu místnosti. Protože byla tma, Harry nedokázal určit, kdo to je. ,,Doufám, že jsem tě nevylekal Harry." Řekl poklidně ten neznámý hlas.A přece na tom hlasu bylo něco známého, něco, co mu připomínalo samé pěkné věci. Jako by ho znal roky. Nedokázal si ale vzpomenout komu patří. ,,To budeš stále mlčet Harry? Já myslel, že jindy mluvíš až dost. A řekl bych, že máš nejspíš dost otázek."
,,A kdo….kdo vlastně jste? "
,,To teď není důležité. Já vím co tě trápí Harry. Pověz mi to. Nebo tě to bude navěky užírat. "
Co mu mám říct? Je to můj přítel, či nikoli? Kdo to je? A co tím myslí? Já mu nemám co vykládat. Nic mě netrápí! V tom promluvil hlásek v jeho hlavě: A co ten sen? To je nic? Jen přelud?
,,Harry? Já vím nad čím přemýšlíš. Jen mi to pověz. Uleví se ti….a možná i něco víc. "řekl záhadným hlasem. Harry ani nevěděl, kde se to v něm všechno vzalo, ale musel to tomu muži říct.
,,Já…no poslední dobou se mi zdál jeden sen. Dost divný sen." začal ostýchavě.
,,Jen sen? Myslíš si, že je to opravdu jen sen? " Ta jeho slova působila podivně magicky. Musel mu říct vše, jinak by se cítil provinile. Něco ho jakoby nutilo k tomu, aby to vše vyřkl nahlas. A přece to šlo jen z něj samotného.
,,No, já mám pocit, že to nebyl jen takový sen. Tedy, ne úplně normální jaké se mi sny zdávají. Byl takový….až moc reálný. Prostě jsem se cítil, že v něm žiju…víte jak to myslím? "
,,Ano, docela tě chápu. A co se ti vlastně zdává, mám pocit, že je to velmi důležité vědět. "
,,No…já…víte…nevím jestli bych to měl říkat. Vy to možná budete brát jako urážku. Ale zdá se mi, že…že jsem jako Neville. A taky, že mám tu jeho jizvu a kamarádím se s Ronem a Hermionou a taky…s Ginny. Vy si asi budete myslet, že jim závidím, ale tak to není…já nevím, proč se mi to zdá. Já…neměl jsem vám to vůbec říkat. "zakončil naštvaně.
,,Musím říct, že je to ještě podivnější než jsem si původně myslel. Bude potřeba spousta času k pochopení. Ano, ano. To tady ještě nebylo. Je to nadmíru zajímavé…..vyvolený…Ano, určitě to s tím souvisí. Asi je vše jinak, než jsem předpokládal. Budu se muset poradit s Filiem. Tohle se musí probádat, není to jen tak. Ano, ano. "Během svého monologu se postavil a začal chodit po ošetřovně. Jeho dlouhé bíle vousy sahaly až k zemi. Nos, pokřivený mnoha boji, vrhal ohromné stíny na kamennou podlahu.
,,Profesore Brumbále???!!! "vyřkl Harry udiveně. Brumbála to nejspíš probralo v půli nějakého kouzla, protože když se na Harryho podíval, měl v ruce zdviženou hůlku. Tázavě se na něj podíval.
,,Ach ano. Já jsem profesor Brumbál. Promiň, nevěnoval jsem ti jistě dostatečnou pozornost. "a spěšně schoval svou hůlku do kapsy pláště.
,,Ale, jak to pane profesore? Vždyť…to vy? "Harry vůbec nechápal. Tak Brumbálovi to všechno vyklopil. Bude mít průšvih. Co jsem to udělal. Neměl jsem nic říkat. Nic! Určitě dostanu nějaký trest!
,,Harry…jsem velmi rád, že jsi mi to řekl. Nejspíš to velmi prospěje mé věci. Už dlouho se tím zabývám a tohle je první přesvědčivý důkaz. Zatím se neboj a vždy mi přijď říct, jestli se ti to zdálo. Každá podrobnost je důležitá. Pamatuj si to Harry. I ty jsi důležitější, než si sám myslíš." A vtom odcházel z ošetřovny.
,,Ale…řeknete mi o co se tady jedná? "
,,Řeknu…až nastane čas a vše budu mít potvrzeno. Dnes to nebude, ale věz, že to bude brzo….velmi brzo. "Po těchto slovech vyplul ze dveří. Ty se za ním jemně zavřely. Harry nic nechápal. Bylo to až moc složité. Všechno se stalo moc naráz. Velmi rychle moc věcí nad jeho chápání.
,,Zítra to prošetřím. Bude víkend, zajdu do knihovny…zítra… "a s výdechem znovu usnul. Nezdálo se mu nic, byla to klidná noc…a přesto se stalo něco tak závažného co zanedlouho změní dějiny…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ellinea Ellinea | E-mail | Web | 18. prosince 2006 v 9:40 | Reagovat

hrůůůza....nevím proč to sem vůbec dávám...:-((

2 Lovable Lovable | E-mail | 18. prosince 2006 v 19:15 | Reagovat

ale noták je to super :)

3 Mary-Ane Mary-Ane | E-mail | Web | 18. prosince 2006 v 20:46 | Reagovat

Super kapitolka, stejně jako všechny ostatní, tak hlavu vzhůru...

4 Ellinea Ellinea | E-mail | Web | 19. prosince 2006 v 17:43 | Reagovat

tak díky holky za podporu :))

5 Lovable Lovable | E-mail | 19. prosince 2006 v 18:40 | Reagovat

Není žač :D já ráda...

6 .::katinka::. .::katinka::. | E-mail | Web | 20. prosince 2006 v 14:54 | Reagovat

pěkný...má to dobrej nápad

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama