Kapitola 6. - Zídka, barva, radost

14. prosince 2006 v 20:28 | Lovable |  Cool Maka
A je tu další kapitolka....:) tentokrát...no uvidíte sami...

Týden začal velmi slibně. Maka a Áňa zjistili kde bydlí Miloš a ihned toho využili. Věděli že bude doma sám jim to totiž říkal. A ze srandy řekl: "Tak se klidně stavte." samozřejmě netušil že Maka je všeho schopná a není jediná." Břřřnk!" ozvalo se.
"Jejda co je to za hroznej zvonek?!" zastěžovala si Áňa.
"No jo, je fakt drsnej." řekla. Ozvaly se zvuky bot, které běžely ze schodů. Najednou se ozvala rána. Maka s Áňou se lekli, ale ihned se uklidnili, protože se před nimi objevil očekávaný člověk. Měl na sobě tmavě zelené tepláky, šedé tričko a pantofle. Typické domácí oblečení. Áňa se musela držet pusu aby Miloše nepoprskala smíchy. Maka ji šťouchla do žeber. Koukla se na ni vyčítavým pohledem a Maka jí to oplatila. Ale její pohled říkal. 'Nech toho... ' ale Áňa to jako vždy ignorovala a usmála se na ni.
Nechtěla se s Áňou hádat a tak se zase otočila k Milošovi. "No..eh...šel...šel...hm...jo...ani nevíš co jsem to chtěl...-"
"Jo ...no nechceš jít ven. Je tak krásně a doma zalezlý to musí být hrozné ne?!" přerušila Maku Áňa ale přitom jí zachránila kůži.
"No jo klidně mám si vzít peníze?!" řekl rázně jako kdyby to čekal. Eh...a co jiného měl čekat že?! Áňa to už nevydržela otočila se a vypukla smíchy. Maka jen obrátila oči ve sloup. Miloš si toho všimnul a hned pochopil. Vyčetl a Makrétiného výrazu 'si ji nevšímej ona je taková už od mala.' a usmál se. "Tak jo...počkej tetu chvilku." a odkráčel do domu.
"Hezky jsi mě ztrapnila víš to?!" řekla podrážděně Maka.
"No tak sorry ale to se už nedalo." a uculila se na Maku."A narovnej si obličej aby se tě nelekl."
"No to se ti lehko řekne když mě sebe pokaždé ztrapníš!" a opřela se o roh zídky. "Kam půjdeme do města nebo na kravák?!"
"asi do města když si už vezme peníze ne?!" a posadila se na zídku proti Mace.
"Moc si na to nesedejte zídka je na stranách čerstvě natřená." řekl s velkou škodolibostí Miloš který byl už převlečený. Maka a Áňa se na sebe koukli a ihned vyskočili na nohy. Obě se koukli na nohavice od kalhot. Maka vyvázla bez následků ale Áňa měla celé nohavice od barvy.
"Doprčic, kruci to se stane jenom mě, to je pokaždé." nadávala Áňa. " Já jdu domů takhle do města nemůžu jít." a odkráčela bez rozloučení. Totiž jí pravě jela tramvaj tak se za ní rozběhla.
"Počkej Áňo..." řekla Maka bezmocně šeptem, asi si myslela že ji Áňa z čisté náhody uslyší. Věděla že to udělala úmyslně ale co nadělá. 'Já ji zastřelím opravdu ji zastřelím.' zuřila Maka.
"No tak nás teda opustila rychle." řekl Miloš.
"No jak si ano...mno.." koktala Maka a snažila se být klidná.
"Tak vyrazíme ne?! Přece jenom nemám celý den. Ještě musím něco zařídit ale až po tobě." a usmál se na Maku. Maka byla v tu chvilku bledá pak se jí vrátila barva a ihned zrudla.
Právě přijela tramvaj na zastávku." No tak jo...ale jestli chceme někam jít tak si musíme pohnout." řekla Maka a rozběhli se.

"Uf...teda bylo o prsa" řekl Miloš a Maka na něj vykulila oči jaký použil výraz. "No co tak koukáš musím si zvykat na můj slovník." usmál se. "jak to že nejsi udýchaná, to musíš mít teda fyzičku?!" Teprve teď si Maka uvědomila e není udýchaná. Byla na sebe hrdá
" jo no tak to opravdu netuším." řekla klidně. A pak nastalo to trapné ticho. Nenáviděné trapné ticho. 'No jejda...já snad nikdy nepotkám ukecaného kluka. Já
snad začnu chodit a Áňou. Ta je aspoň pořádně ukecaná.' stěžovala si Maka.
"Zastávka..." ozval se hlas který oznamoval zastávky. Maka ten hlas vůbec nevnímala. Stále myslela na člověka který vedle ní stál. 'Díky díky.' děkovala v mysli.
"Haló...Markéto...pojď už jsme tu a nechci aby jsi mi tady zůstala." probudil z myšlenek Maku.
"Jo...eh...promiň." zaculila se Maka jako kdyby o všem věděla. Vyšli z tramvaje. Všude byl člověk. Na každém kamínku. Měli jste dokonce strach někam šlápnout aby jste někomu náhodou nešlápli na nohu. "Tak to si teda užijeme." řekla ironicky Maka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama