28. kapitola

29. ledna 2007 v 22:14 | Mary-Ane |  Láska a jiná trápení-HP
Jak se blížil prostředek června, žáci pátého a sedmého ročníku, jakoby nevnímali probouzející se jaro a jen viděli pergamen s nápisem: Zkouška NKÚ, nebo Zkouška OVCE.

Knihovna byla plná, a já blahořečila našemu rozchodu s Jackem, že jsem díky tomu měla tolik času na učení. Několik děvčat, tuším z Mrzimoru, se dokonce zhroutilo a museli na ošetřovně dostat nějaký lektvar, asi lektvar pohody. Nejhůř z Nebelvíru na tom byla Kate, kdo by se divil, dcera Hermiony Grangerové, Kate se učila od rána do noci a pořád byla vynervovaná, že ty zkoušky nezvládne, a vyhodí jí+další miliony keců. Většinu dní jsem však poslušně trávila v knihovně, společně s Blanche, se kterou jsem se asi teď nejvíce bavila, bylo to ale zvláštní, protože od té doby, co Jack chodil s ehm...Prasátkem moje vztahy s Tinou a Kate ochladly, ani nevím proč, neudělala jsem žádnou chybu. Nevadilo mi to, jen mi to bylo divné, co se stalo? Dříve jsme byly nerozlučná trojka, teď jsme byly na dvou rozdílných stranách, ale proč to tak bylo? Chcete li to vědět, čtěte dál, nechcete? Tak vypadněte!:D IRONIE hej lidi vraťte se!!!
Bylo to asi zapříčiněno tím, že sem se neopatrně zmínila v přítomnosti Blanch a asi Barbary o tom, že James a Tina už se od sebe nehnou, a jestli jenou nějaká holka Jamese sbalí, bude to nějaká dilina a pak jsem Blanche pošeptala:,,Jako Barbara...''a obě jsme se začaly hihňat. Druhý den ke mě přišla Tina a zaječela:,,TYSI O MĚ MYSLÍŠ, ŽE JSEM DILINA?!?'' chtěla jsem nějak zareagovat, ale Tina už byla pryč. Takže Kate se ode mě taky odvrátila a zůstala mi jen Blanche, která věděla, co jsem opravdu řekla, ale vysvětlujte něco holce, která je naštvaná. A ještě zamilovaná do vašeho dvojčete... Takže jsme se učily(čti: čuměly na obaly knih) jenom já a Balnche.
15.6. 2018 Den D, začátek našich zkoušek NKÚ jako první jsme měli teorii Dějin, to jsem snad nějak zvládla, ale stejně mi na tom předmětu nezáleželo. Odpoledne pak teorii Obrany. Myslím, že jsme zvládla všechny otázky správně ale jistě to nevím nikdy, že. Druhý den jsme měli dopoledne praktickou část obrany. Zkoušela mě starší milá čarodějka, sice vypadala jako ropucha ale jinak vypadala až moc mile, nějaká Umbriledgová(nebo jak, nijak mš to nezajímalo) byla učarovaná, když jsem předvedla fyzického patrona ale trochu se lekla, když z hůlky vylétl jelen, ale pak už mě pustila. Odpoledne jsme byly s Blanche u jezera a povídaly si opřené o kmen stromu. Měla jsem zavřené oči, když jsme najednou ucítila císi rty na svých. Otevřela jsem oči a zpozorovala nad sebou Paula. Objala jsem ho a koutkem oka zahlédla Blanche, jak se líbá s Christopherem. Tak jsme tam tedy seděli 4 a povídali si o zkouškách. Zítra nás čekaly lektvary a pozítří Přeměňování, pátek volný a po víkendu zase Bylinářství.
Lektvary proběhly vlastně celkem v pořádku, jen u otázky o Veritaséru jsem si nebyla jistá jeho barvou ale nakonec jsem si správně tipla čirou. Při přeměňování jsem se však nechala unést a moje želva vypadala velmi abstraktně, ale zkoušející mi to usmál a řekl, že to dá své neteři, které je 7 let a moc se jí bude líbit. O víkendu jsme si s Blanche opakovali otázky z Bylinkářství a Formulí. Na Péči o kouzelné tvory jsem se ani moc učit nemusela a věštění jsme obě vypustily. Astronomile je nuda sama o sobě. No a to byly asi jen ty zajímavé předměty. Bylinkářství bylo jednoduché a Astronomie byla taky lehká jako ještě nic. Kouzelné formule byly trochu těžší a dokonce se mi povedlo donutit stepovat ananas po lavici. Jenom můj čajník měl trošku hubené nohy, které ho skoro neunesly ale to bylo jenom jako doplňující otázka. Zbytek zkoušek už mi bylo jedno a tak jsem se ani moc nesnažila. Moje zvolené povolání bylo Bistrozorka, nebo pracovnice oboru záhad a k tomu jsem potřebovala studovat Lektvary, Obranu, Přeměňování, Bylinkářství a Formule. Zbytek školního roku jsme už při hodinách dělali blbosti. Učitelé si toho ani nešímali a většinou si psali nějaké poznámky, nebo nás nechali ve třídě samotné a my dělali co chtěli.
Celá volná odpledne jsem trávila s Blanche a našema klukama. Bylo to zajímavé souznění tří kolejí, které se normálně moc nemusí. Nebelvír se sZmijozelem, to nepotřebuje komentář no a s Havraspárem měli problémy jak Zmijozelští tak Nebelvírští. Celé hodiny, když bylo krásně jsme strávili povídáním a povídáním. Třeba o prázdninách, nebo o škole(i když radši ne). Nebelvír jako vždy vyhrál Školní pohár, tentokrát skoro o 50 bodů, což je na naše přetahování se se Zmijozelem docela hodně.
Ještě před naším odjezdem jsem si zašla za ředitelkou. ,,Dobrý den pane profesore, něco bych od vás potřbovala...'' řekla jsem ..Jistě slečno Potterová, co potřebujete?'' odvětil ředitel. ,,Víte paní profesorko, na hradě se nachází místonost a v ní je záznam o každém na hradě, a je tam napsána rada, aby se daný člověk sebepoškozoval, tak jsem vás chtěla poprosit, zda byste mohl tu místnost nějak odstranit, nebo tak něco?'' zeptala jsem se. Ředitelka se usmála a řekla:,, Samozřejmě o té místnosti vím, ale je to jedna z věcí, které vybudoval Salazar Zmijozel, nejde tedy odstranit a mohu se zeptat, jak jste se o ní dozvěděla vy?'' Nadechla jsem se a řekla ředitelce jednu z velkých lží:,,Slyšela jsem o ní od nějaké třeťačky...Děkuji, jen jsem se chtěla dozvědět něco o té místnosti, nashledanou...'' a zvedla jsem se k odchodu ,,Nashledanou.'' řekla ředitelka.
Oslava na konci roku byla velkolepá a v barvách Nebelvíru. Po ní jsme šly s Blanche spát. Holky ještě dole popíjely ale my přemýšlely o prázdninách. Rozhodly jsme se, že k nám Blnche na začátku prázdnin dorazí, abych tam nebyla sama s Tinou, Jamesem, Jackem, Blakem, Kate... A o cestě zpět zase jindy...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama