Kapitola 8. - Co jste čekali?!

17. března 2007 v 11:39 | Lovable |  Za bednu rumu-PzK
No tak se chci za prvé omluvit za to že jsem ji semka nedala tu kapitolu i když už jí mám měsíc...nějak prostě... jsem zapoměla se přiznám :'( se za sebe tak stydím... ale teda jdu k tomu co najdete v této kapitole... ano...hádáte správně jak jsem říkala toto je poslední kapitola... podle názvu by to šlo aspon trochu usoudit nebo snad ne?!... jsem zevdavá jak se vám to bude libit ... a otázka je ... s kým s končí eliz?!...hehe to vám amopzřejme neřeknu tedka ale pokud budete číst tak se to dozvíte :)... .... ....

Adios

"
"Nechej ho ještě spát." Křičel na Eliz Jack, který stále trucoval nad rumem a nad fackou, kterou mu dala Elizabeth. Nemohl stále uvěřit tomu,že dala přednost tomu…..,no nic, tohle slovo v jeho hlavě zaznělo syčivě až skoro nerozluštitelně. Opakoval je neustále a pořád v tom slově viděl Willa.Willa Turnera.
Eliz měla podobné myšlenky, ale rozdílné. Jak jsem ho mohla políbit? Fuj,ikdyž líbat umí celkem dobře.Věřila jsem mu, jemu,pirátovi. Jsem prostě husa!Husa, husa,husa! Chudáka Willa nechal tam,zachoval se hrozně bezohledně,prostě být na pustém ostrově s Jackem Sparrowem je hrůza. Klela neustále, ale na jejím obličeji nebylo vůbec nic znát. Nakláněla se nad poraněným tělem Willa.Měl roztrhnutou a namočenou košili a byl celý od krve.Elizabeht ho hladila po tváři,jeho rány se už zacelily, ale stále se mohly lehce roztrhnout a tak když se Will zavrtěl,zaskučel pod návalem bolesti z popraskaných strupů.
Pokaždé,když trochu zafňukal,nebo zamračil, se podívala Elizabeth na Jacka, který tomu pohledu nevěnoval pozornost.To Eliz popudilo ještě víc.
"Panebože, jak se tak na tebe koukám,tak ty si o něj neděláš vůbec žádné starosti." Křičela na něj a zároveň se letmě dívala po Willovi,jestli ho neprobrala. Jack na ni vyjeveně koukal. Věděl moc dobře,co udělal,ale uvnitř mu nic neříkalo,že to udělal špatně.Nechal jsem ho prostě tam, přeci to není malé děcko, nebo se mýlím?!
"Nechal jsem ho prostě na normálním místě, on šel do toho trní." Řekl se sklopenou hlavou.
Po té už nikdo nepromluvil,ale jen do odpoledne,kdy se rozhodla,že půjde pro ovoce. Jack přikývl.Nastalo zase to ticho,jen pomalu odcházející kroky zazněly a pak… jen ticho.Minuty,hodiny,táhly se tak pomalu.Už byl večer a nikde nikdo. Nervózně přešlapoval. Už aspoň hodinu byl otočený k lesu kam šla Eliz a vyčítal si, že ji nechal jít samotnou. Najednou uviděl Willa,jak se zavrtěl,ale ne vrtět při spánku, ale vrtět se tak,jako když se někdo probouzí. Nechtěl s ním tady zůstat, ale nechtěl zase zklamat Eliz a tak se překonával v tom,aby nepopadl kord a Willa nezabodl.Měl na něj děsný vztek a rozhodně to tuhle situaci neulehčovalo.
Will se sice probral, ale neměl velkou chuť se bavit právě s Jackem.Ta otázka ho ale na jazyku tak svrběla,že prostě nemohl dál mlčet.
"Mohu se zeptat?!" prolomil ticho, které tady panovalo už pěknou dobu. Jack neodpovídal a ani nechtěl,a tak přešel Will k plánu "B". " Dobře,když to nejde takhle,zeptám se rovnou. Kde je Eliz?!" otázal se. Odpověď nepřicházela,a tak se zeptal ještě jednou, ale se zvýšeným hlasem. "Kde je?!"
"Šla pro ovoce, pro tebe." Koukl se na něj, ale svůj pohled zase vrátil k zeleným stromům a keřům.
"To je vše,co mi řekneš?!"
"Jak slyšíš,tak ano, nebo vidíš?!" odsekl. "Mysli na to,že ty ležíš a já stojím.Ty se nemůžeš moc hýbat, já mohu." Zase se koukl k němu,ale tentokrát už od něj neodvrátil pohled. Will vzal tu výhružku vážně. Všechny svaly ho bolely a strupy se ještě nezacelily a při pohybu praskaly.Radši si nic nezkoušel.Vzdal to.Špína se mu dostávala do ran a palčivá bolest byla nesnesitelná.

"Je pozdě. Proč jí nejdeš hledat?" pokoušel se,aby to vyznělo naštvaně a silně,ale znělo to jako přesný opak. "Proč?! Ona se rozhodla jít a hlavně,já tam sám nepůjdu.Však ona se vrátí sama,nebo se křikem se svým stínem v patách.Ty už zítra budeš v pohodě.A pokud se zítra nevrátí,jdeme jí hledat." Řekl vůdčím hlasem, ale když se do toho přízvuku někdo zaposlouchal, tak uslyšel menší náznak starosti.Ale jenom nepatrný.
"To o ní nemáš vůbec strach?Mi neříkej,že když jste se na hoře muckovali,tak to nic nebylo!" zeptal se s malou špetkou podrážděnosti.
"Žárlil si,že?!" řekl provokativně. "Prostě jí půjdeme hledat až zítra,když se už budeš moc hýbat," rozkázal. Lehl si na suchý písek zády k němu a už nepromluvil.
Will ho takhle rozhozeného nikdy neviděl.Jak tak nad tím přemýšlel,přemohl ho spánek a víčka mu klesla.
Ráno bylo kupodivu chladné a vlhké, ale že by pršelo, ani jeden z nich v noci nezaznamenal. Will, který se probral dřív než Jack se už mohl už hýbat skoro bez bolestí a Jack teda souhlasil,že půjdou hledat Eliz.
Nemuseli se ani nějak domlouvat,kam půjdou, spíše tušili,kde bude.Ale jen tušili.
Šli mlčky celou cestu k jeskyni. Bylo slyšet jenom tiché praskání větviček a někdy i zasyčení od Willa, které bylo z bolesti,když mu praskla nějaká ta zacelená rána. Kopec začínal být strmější a kameny,nebo spíše už balvany začínaly být ostré jako jehly a rostliny na nich byly velmi nepříjemné na ruce.
K jeskyni došli až když se začalo stmívat a tak neotáleli a šli dovnitř. "Vzal jsi třeba dřevo nebo oheň?!" otázal se Jack, který si právě uvědomil,že jim něco chybí.Will se na něj koukl ve významu něco jako:proč právě já bych měl tahat dřevo?!'. Jack se nechtěl hádat ,tak to radši vzdal. "Dobře,tak tedy půjdeme po tmě." Nemohl si odpustit tuto poznámku a Will se jen škodolibě uculil. "Že by pan slavný nebojácný měl strach ze tmy?!" zaprorokoval. Nečekal ani na odpověď a vešel do temné jeskyně. Jack na prázdno polknul a vešel do černé tmy za Willem.
Chvilku bloudil ve tmě,až se zachytil něčeho tenkého a měkkého. "Můžeš přestat osahávat moji ruku?" Okřikl ho Will, který se držel u stěny.
"No jo, no jo." Uklidňoval ho. Pustil jeho ruku a zašmátral po něčem jiném, čím by se mohl orientovat . Nebyl si jistý,jestli má zavřené oči,nebo otevřené.Věděl ale určitě, že je tam tma,jak v pytli.
Najednou spatřil za rohem slabé světlo, které pocházelo z pochodně. Ani jeden se nezastavil.Prostě šli dál, až Jack viděl i na Willa, který kulhal na jednu nohu.
"…jejda,chudáčku.to tě jen tak opustila?!" ozval se známý hlas, který se ozýval z dálky. Jack a Will se na sebe podívali a ihned zrychlili tempo. Světlo sílilo, ale hlas už slyšet nebylo. Panikařili oba dva a tak už utíkali. Will už ani nemyslel na nohu, která ho bolela.Myslel jen na osobu, kterou miloval, ale nikdy si to nepřipustil.
Už byli u světla a už za rohem je čekal buď smutek ,nebo…?! Will se zastavil před rohem, kde už by viděl na Eliz,kdyby udělal ještě jeden krok. Neudělal ho. Jack se zarazil a koukl po Willovi. Ten koukal do země se zatajeným dechem a vypadalo to,že přemýšlel.Ale nad čím? Položil si tuto otázku Jack a zamával rukou před Willovým obličejem. Rázem se probral a krok dokončil. Nepootočil hlavu, něco ho drželo.Asi to byl šestý smysl ,který ho upozorňoval,aby se tam neotáčel,že toho bude litovat. Koukl se po Jackovi, který už stál vedle něho předkloněný a koukal na to,co se tam děje. Vztek,zhnusení i údiv se v jeho obličeji prostřídaly až to skončilo u smutku. Will z jeho výrazů nic nepochopil a tak neodolal a podíval se.
Na jeho obličeji se vystřídala snad celá barevná stupnice od bílé,přes zelenou až po temně fialovou. Vrohu tam sedělA Eliz,která opětovala polibky podivné osobě s chapadýlky.Jack se ušklíbl, slizoun je to.Když se Willovi vrátila normální barva a šok už úplně vyprchal,svěsil hlavu a zadíval se do země. Smutek z toho,že on si jí neužil a že ona mu nevěnovala polibek.A taky už ani nevěnuje.Při tomto pomyšlení jeho úzkost narostla a díra v hrudi se radikálně zvětšila. Nechtěl se na to koukat dál, ale jeho smysly se asi zbláznily.Ti dva zamilovaní si všímali jen sebe a ani si koutkem oka nepovšimli dvou posmutnělých výrazů, které je pozorovaly. Jack, který se na tohle koukal jako první se začínal pomalu, ale jistě vzpamatovávat a uvědomovat si,co se tady děje. Zatřásl s Willem, který ihned zpozorněl. Děkovným i smutným obličejem se podíval na Jacka, který ukázal na ně.
"No já si toho taky všimnul." Zasyčel.
"Ale to ne, měla by nám to vysvětlit a aspoň nám říct,proč nám nic neřekla,že jsme se jako tak strachovali." Zašeptal. Will se na něj zamyšleně podíval. Koukl k tomu párečku, který se stále muckoval , jak to mohou tak dlouho vydržet?. Zhnusil se Will a ihned zase přeletěl pohledem k němu. Kývl.
"Tak uděláš už něco?!" promluvil po dlouhé době Will, který se stále koukal na Jacka a čekal na zahřmění..
"Přemýšlím,nevidíš?Už by se od sebe mohli konečně odtrhnout. Hm… mám nápad." Odpověděl a koukl se na něho. "Ehm…ehm…." Odkašlal si Jack. Eliz se na něj polekaně podívala a ihned se začala červenat. "Eh…jak dlouho tu jste?!" zeptala se provinile.
"Dost dlouho na to,abychom na sebe upozornili."
"A-aha, počkat,počkat," zavrtěla hlavou, " co tady vůbec děláte?!" vzpamatovala se Elizabeth.
"No…hledali jsme tě.Docela nás vyděsilo,že jsi se tak dlouho nevracela," zapojil se do diskuse Will. Koukl na Eliz a ta si ho projela očima. Will čekal nějakou další reakci, která se však nedostavila a tak raději uhnul pohledem.Cože,vždyť to je Davy Jones, zalapal po dechu Will, který si teprve teď pořádně prohlídl chobotnici. Drbl do Jacka, ten zrovna hypnotizoval Eliz a taky se pozorně na cizince zadíval.Jones jen zamával a ihned zase zvážněl.
"Á,…už jste si všimli mého partnera.Chudák tady žije už několik roků sám.Chudinka." Pohladila ho po tváři, teda spíše po chapadlu. "Omlouvám se,že jsem vám nedala vědět.Zůstávám tady s ním,aby už nebyl sám. Ráda vás tady uvidím." Usmála se rozhlédla se po jeskyni. " Trochu to tu umyli,stejnak tady zatím nemám co dělat. nechcete pomoct?" Vyzvala je, ale oni jen zavrtěli hlavou. Nechtěli se zaplétat s Davy Jonesem, protože moc dobře věděli,proč je sám a taky věděli,co dokáže.Raději rychle zmizeli z jeskyně. Ještě před tím se rozloučili s Eliz a řekli "Ahoj" Davymu.Dali pár rad Eliz,aby ho nerozčílila. Pak se jen usmáli a zmizeli.
Ještě pár dní byli na ostrově. Pak odjeli malou obchodní loďkou. A už se nikdy nesetkali spolu,ani s Eliz.Až do té doby,kdy.… ,ale to už je jiný příběh.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám naše povídky?!

Ano moc... 76.8% (86)
Jo jdeto, ale znám lepší... 12.5% (14)
Nic moc...ale dá se to přežít... 3.6% (4)
Ne... 7.1% (8)

Komentáře

1 Lovable Lovable | 17. března 2007 v 12:17 | Reagovat

nojo... konec...ale delám další povídku ;)...

2 Vodička Vodička | Web | 15. dubna 2007 v 20:34 | Reagovat

:')

Skvělá povídka... :-D

3 Lovable Lovable | 17. dubna 2007 v 20:23 | Reagovat

tak tebe jsem tu nečekala mankote sok za sokem to mi nedelej :)).. jo dekuji :D... jsem ráda že se libí

4 Vodička Vodička | Web | 3. května 2007 v 22:58 | Reagovat

Budu Budu Budu :-P

Neodolala jsem a jukla jsem sem a... Ha - Ivan!

Nééé, je to božské :')

5 Lovable Lovable | 22. června 2007 v 19:46 | Reagovat

To jsem ráda že se libí

6 anger anger | E-mail | Web | 6. září 2009 v 3:54 | Reagovat

sister; http://thepattycurtisclubhouse.com/ can cut revatio tablet we; http://tecnisolar.net/ benicar for high blood pressure; http://hauglandconsulting.net/ viagra side effect headaches; http://theperfectblack.com/ baclofen; http://lastthreelives.com/ celexa effects side; http://designbysisters.com/ zimulti; http://10858portofino.com/ order acomplia;

7 girl girl | E-mail | Web | 6. září 2009 v 6:35 | Reagovat

instrument; http://junglefield.com/ vardenafil levitra online; http://bracketrash.com/ generic cialis; http://themaplesfamily.com/ ergomar; http://ginniemae.mobi/ adderall xr combined cymbalta; http://wizewaysbooks.com american spirit cigarettes; http://designbysisters.com/ slimona; http://komdumed.com/ online for diflucan; http://lastthreelives.com/ ciprapine; http://bookgardenpublishing.com/ cheap viagra;

8 left left | E-mail | Web | 6. září 2009 v 9:19 | Reagovat

round; http://southerndream.org/ zimulti; http://tecnisolar.net/ benicar; http://bracketrash.com/ generic cialis europe; http://lavieparlalentille.com/ retin a skin; http://ginniemae.mobi/ cymbalta lawsuit; http://komdumed.com/ how to order diflucan; http://10858portofino.com/ acomplia; http://veannetreasure.com cheap cigarettes on line; http://bookgardenpublishing.com/ uk viagra body building from sports supplement;

9 trade trade | E-mail | Web | 7. září 2009 v 3:02 | Reagovat

while; http://southerndream.org/ rimoslim; http://tecnisolar.net/ benicar 20 mg; http://themaplesfamily.com/ gravergol; http://the40thieves.com/ strattera forums; http://filothei.info/ cytotechnology job; http://hauglandconsulting.net/ viagra online; http://lastthreelives.com/ celexa anxiety; http://timchumleyphotography.com/ acomplia diet;

10 winter winter | E-mail | Web | 8. září 2009 v 2:16 | Reagovat

deep; http://lavieparlalentille.com/ retin a china; http://the40thieves.com/ should you snort strattera; http://hauglandconsulting.net/ genericviagra; http://designbysisters.com/ monaslim; http://bookgardenpublishing.com/ viagra online pharamcy; http://timchumleyphotography.com/ acomplia report;

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama